logo
 
?

дан франк книга расставание

«Разводясь, всегда покупают „Расставание“ Дана Франка. Там такая душещипательная первая сцена: в театре, во время спектакля, мужчина понимает — жена его больше не любит, только потому, что она отнимает руку, которую он держит в своей.

Он пытается снова взять ладонь жены в свою, а она снова выдергивает ее....» Кто-нибудь знает, где можно найти эту книгу?

Кристен Ен Бел (родена на 18 јули 1980) е американска актерка.

И покрај тоа што нејзината прва улога во “Полска Венчавка” не беше акредитирана, таа претходно се појави во театарската продукција.

Во 2001 таа го направи своето прво деби на Бродвеј, играјќи ја улогата на Беки Тачер во филмот “Авантурите на Том Соер”.

По преселувањето во Лос Анџелес, Кристен гостуваше во различки телевизии и играше некои мали улоги, пред да и биде доделена главната улога во филмот “Спартанец” во режија на Дејвид Мамет.

Таа стекна слава и доби добра критика за нејзината улога во телевизиската серија “Вероника Марс” која се емитуваше во периодот од септември 2004 до мај 2007.

За нејзината улога во оваа серија многу критичари и гледачи сметаа дека треба да биде номинирана за Еми награда.

Бел ја играше улогата на Мери Лејн во мјузиклот “Мичман Лудило” која е реприза на улогата што ја имаше во Њујоршката театарска продукција, на којашто беше базиран филмот.

Таа исто така ја толкуваше главната улога во “Пулс” римејк на филмот “Јапонски хорор”.

Во 2007 таа се приклучи на актерската екипа на американската научно-фантастичка телевизиска серија “Херои”, каде ја играше улогата на Ели Бишоп, и во американската драмска телевизиска серија “Озборувачка” таа беше почесен наратор.

Во 2008 таа го игра насловниот лик во комедијата “Заборавањето на Сара Маршал”.